| casandra2222 a întrebat:

Ce sa fac ca sa primeasca windows move maker un video pe care l-am descarcat de pe youtube? cand incerc sa-l bag imi spune asa: imi zice numele la videoul meu si pe urma asta: could not be imported. The required codec was not downloaded automatically because the Download codecs automatically check box is not selected in the Options dialog box.

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

E simplu.
ce ai descarcat tu de pe youtube este in format FLV iar movie makerul nu suporta acest format.
incearca sa transformi ce ei in avi, wmv sau ce formate mai suporta si joaca-te dupa aia cu el.
si cauta alt site care iti si transforma video-ul in formatul de care ai tu nevoie.
daca nu gaesti cauta un soft care sa iti tranforme din flv in alte formate si invers.