| Miss Sintetic a întrebat:

Am o problema legta de PC. Atunci cand deschid My Computer si vreau sa intru in D sau C imi apare o lista deprograme cu care sa. l deschid.Il deschid cu Internet Explorer dar e foarte stresant pentru ca imi apare de fiecarea data fereastra aia. Precizez ca atunci cand intru in My Computer se deschide normal, si My Documents de asemenea. Multumesc. [fundita] celui care ma ajuta sa o rezolv. happy

Răspuns Câştigător
| hippiemuslim a răspuns:

1.Probabil ai un virus. Cumpară/piratează un antivirus bun și așteaptă să-și facă datoria.
2.Cred că merge să dai click dreapta pe partiții (C, D, E...) apoi să selectezi "explore".
3. încă ceva: am găsit asta pe un site de specialitate
Mergi la command prompt(Start->all programs->accessories->command prompt) și scrie comenzile
c:\> attrib -r -s -h autorun.inf
c:\> del autorun.inf
d:\> attrib -r -s -h autorun.inf
d:\> del autorun.inf
Apoi dă restart la PC. happy

3 răspunsuri:
| adrytzuu a răspuns:

Este un virus! l-am avut si euhappy.
Cum sa scapi de el: reinstalezi windowsullaughing

| mirelgmm a răspuns:

Iti zic acum...
pasul:
1-intra in my computer
2-undeva sus trebuie sa apara o iconita unde scrie 'folders' da click pe ea
3-o sa iti apara in stanga (stanga ta happy )p lista dai click pe c, d sau de care ai nevoie si o sa iti mearga sigur...
sper sa iti fi fost de ajutor
asta merge daca ai win xp.la vista sau 7 nu ma pricep

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai scaneaza calculatorul. Apoi in run scrie comanda regsvr32 /i shell32. dll si apasa enter. o sa zica ca dll register succesfull si apesi ok. atat