| PapushaDeCristaL a întrebat:

Am o problema..nu imi merge pc-ul, cand il aprind dupca cateva secunde se stinge singur,sau se aprinde dar monitorul se stinge fara sa ii fac nimic, se aprinde beculetul acela din margine se face galben. Puteti va rog sa ma ajutati caci nu stiu ce sa ii fac, acum pun intrebarea asta de pe pc-ul unei prietene sad. mersi

3 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Ce procesor ai ce placa de baza si ce placa video?

| K0sti a răspuns:

Pai se face galben pentru ca nu primeste semnal video. Problema e din calculator. Ce anume...greu de spus. Poate fi vreo memorie, placa video, sursa, etc. Du-l la service!

| Tagaso a răspuns:

Înainte de bootare apasă tasta F8 dai clic pe ~~Last known good configuration''