| sabinamaria656 a întrebat:

Am o problema uriasa! Am un Orange Nivo si umblam prin setari si am activat Talk Back si acum cred ca mi-am distrus telefonul.Acum pe fundal este o voce care vorbeste in germana cred si orice ating acea voce imi spune ce e, si nu mai pot da in stanga sau dreapta in sus sau in jos si nu pot ajunge in setari sa o dezactivez...Va rog ajutati-ma cat mai repede posibil crying((

6 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca functia Talk Back este activa, singura modalitate de a naviga prin meniu este sa atingi telefonul cu doua degete. Pentru a accesa o aplicatie sau o subramura, trebuie sa apesi de doua ori rapid. Functia respectiva poate fi dezactivata accesand: Meniu - Setari - Accesibilitate - Talk Back OFF.

Cu prietenie,
Orange Helper

| stlucian a răspuns:

Incearca si pe aici pag 37

https://www.orange.ro/......lizare.pdf

| sabinamaria656 explică (pentru stlucian):

Imi pare rau dar nu ma ajuta...In schimb am gasit asta https://www.youtube.com/watch?v=9TUitr0VIlA dar problema e ca eu nu pot gilsa in sus sau in jos si nu pot ajunge la Accesibilitate...

| sabinamaria656 explică (pentru sabinamaria656):

Oh, se pare ca a functionat acum... tipul ala mi-a salvat viata, dar multumesc oricum si tie big grin

| stlucian a răspuns:

Suna la Orange sau mergi la un service daca nici hard reset nu merge.