| TheGrooveStreet a întrebat:

Ce parere aveti despre PC-ul meu? credeti ca imi merge GTA IV? Sau alte jocuri mai "avansate"?
-3Gb ram
-Intel Dual Core 2.2Ghz
-nVidia 8400GS 512mb

La placa video atat imi permite bugetul.

Apropo credeti ca daca imi bag windows XP (momentan am 7) jocurile imi vor merge mai bine?

7 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Placa video e slaba.

| JuLien a răspuns:

S-ar putea sa iti mearga dar placa video lasa de dorit.
si in legatura cu windowsu' mie personal imi merge mai greu cu XP. si am o configuratie asemanatoare cu a ta.

| shnako a răspuns:

Eu am mai bun si imi mergea prost GTA IV. Cine stie, poate l-au mai optimizat, dar eu nu am fost deloc incantat de portarea GTA IV.

| gabi45 a răspuns:

Fa un upgrade la placa video ca e cea mai importanta

| danyak47 a răspuns:

Desigur ca o sa mearga mai bine dar iti trebuie cd-ul cu drivere ak calculatorului, si iti merge gta IV daca ai peste 286mb placa video...in concluzie iti merge

| AnonymuxX a răspuns:

Cred ca daca placa video ar fi mai mare si daca ai avea hardul de macar nu stiu 100 GB dar in rest e ff bine

| Marian90 a răspuns:

Da iti merge GTA IV pe sistemul asta
pastreaza mai bine windows 7