| DixieP a întrebat:

Am o tabletă Allview cu Win.8.1 si de ce va vreme imi arata ca nu am mai am spatiu pe disc.
Am sters tot ce nu era important si tot nu am bites, am sters si din cosul de reciclare tot.
Ce ar putea avea?

2 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Posibil sa fie virusata sau sa ai vreo aplicatie care iti tine spatiu ocupat. Da-i o resetare la setarile din fabrica!

| OpenTech a răspuns:

Salut!
Probabil este vorba de fisierele temporale.
1.Deschideți notepad și lipiți în el comanda cd C:Users%username%AppDataLocal rmdir /S /Q Temp
2.Salvați acest document cu numele „StergeTemporare" și extensia.bat.

3. După salvarea scriptului, dați dublu-click pe acesta pentru a șterge toate fișierele temporare ale sistemului de operare Windows, cât și a programelor instalate în acesta.

Osb: Dacă scriptul nu funcționează, înlocuiți în sintaxă „%username%" cu numele vostru de utilizator din Windows.