| cosmin_3995 a întrebat:

Am o tableta, in spatele touchului au aparut niste particule de praf care nu aratau bine, in incercarea de a le indeparta s-a rupt banda maro care face legatura intre touch si placa, se poate inlocui? daca da cam cat costa? tableta este inca in garantie si poate repara gratis?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Garantia ai pierdut-o cand ai desfacut tableta.
O poti duce la un service unde o sa iti schimbe touch-ul.Banda aia nu poate fi reparata.

| AlePanda a răspuns:

Unei prietene i s-a intamplat aceiasi chestie, doar ca ea nu o avea in garantie.A dus-o la magazinul de unde a achizitionat-o si acele persoane care lucrau acolo i-au spus ca o sa incerce sa faca ceva, si chiar au reparat-o. Sper ca ti-am fost cat de cat de ajutor happy