| Geanina_Chirila_1982 a întrebat:

Am o tableta iPad Pro 9.7 și primul încărcător pe care l-am avut mi l-a ros iepurele și mi-am luat alt fir, acum firul ăla numai încarcă, țin tableta de doua zile in încărcător și arată ca încarcă dar de la 15% nu se mai ridica și vreau sa imi iau alt fir. Imi puteți spune voi cum sa obers dacă e original firul sau nu?

Răspuns Câştigător
| Francesca1102 a răspuns:

Buna. Nu trebuie sa fie neaparat original, ai nevoie de un incarcator cu putere mai mare de incarcare, special pentru tablete pentru ca ele au nevoie de mai multa energie decat poate transmite un incarcator simplu de telefon. Du-te in orice magazin cu incarcatoare si cere unul cu putere mai mare (chiar cea mai mare). Am observat ca acelea pentru 2 mufe usb au putere destul de mare si incarca foarte repede.