| Stefanluchita999 a întrebat:

am asa o problema, am o tableta Orange SmartTab, si intimplator am pus sa mi-l incarc cu un incarcator de 9W in loc de unul de 5W caci mi s-a stricat... dupa ce am pus nu imi arata ca se incarca si deodata s-a stins si nu se mai aprinde(El avea baterie 50 %) acum pun incarcatorul original si arata ca se incarca (se aprinde un becusor) ...Nu stiti ce este, se poate sa imi ars tableta? Se mai poate de facut ceva?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Dacă e vorba despre 9 W (wați) și nu despre 9 V (volți), atunci nu ar trebui să se fi întâmplat nimic - tableta oricum se încarcă cu cât are nevoie. Dar dacă ai băgat în ea 9 volți în loc de 5... pup-o și arunc-o!