| Cristi3333XxX a întrebat:

Am o tableta, Mediacom. Are o problema cu Wifi-ul.Cand ma conectez, scrie acolo securizat, bun bag parola corecta, scrie conecteaza si dupa aia se obtine adresa ip.Si asa tot raman, dupa aia scrie Salvat! Si tot dau conect si tot asa se intampla. Deci dau Conectati-va, scrie se obtine adresa ip, dupa aia salvat, dupa aia mai dau odata conectati-va si dupa aia in afara ariei de acoperire. Funda Imensa va rog eu. :'(

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Esti sigur ca este de la tableta si nu din router? Sunt anumite routere, care emit pe frecventa de 5Ghz, care majoritatea wi-fi-urilor merg pe frecventa 2. 4Ghz. Asta una dintre probleme. A doua problema, ar fi tot din routerul tau. Emite, dar probabil pe standardul b/g, dar tableta ta are standardul n sau viceversa.

| Cristi3333XxX explică (pentru Jipa95):

Faza e, ca pe telefon mere si pe tableta nu...

| galyperf89 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat.De obicei se intampla atunci cand wifi-ul nu este foarte bun.De exemplu si eu acasa am o retea securizata, introduc parola si merge deoarece conexiunea este buna adica are 2 sau mai mereu 3 liniute. Daca are o liniuta sau mai putin probabil de aceea nu merge pentru ca e conexiunea slaba. Sper ca te-am ajutat. Funda?