| andreea800 a întrebat:

Am o tableta Sanei N10 si nu mi se mai roteste imaginea am umblat si la setari display auto-rotate screen am bifat si debifat dar tot nu merge.

Fundita!

5 răspunsuri:
| IancuSilviu a răspuns:

In tablete cat si in telefoanele gen smart exista un senzor numit accelerometru responsabil pentru rotirea imaginii in pozitia in care tii tableta. Se poate ca acel senzor sa fie defect. daca inca ai garantie fugi cu ea la magazin!

Bafta! Funda?

| andreea800 explică (pentru IancuSilviu):

Da dar chestia este ca nu o am din Romania

| Tzutzy09 a răspuns:

Este din senzori, uita-te prin setari si vezi daca e ceva legat de senzori, daca nu merge ti-a cauzt sau ceva?

| andreea800 explică (pentru Tzutzy09):

Nu nu mi-a cazut jos e nou nouta de vreo 2 saptamani o am

| claudia123123 a răspuns:

Daca mai ai garantia du-te cu ea la magazinul de unde ai cumparat-o si vezi ce are!