| Apocaliptic a întrebat:

Am observat ca sunt mai multe tipuri de placi video nVidia GeForce GT "seria" M :620M, 640M, 710M, 720M, 740M, etc.
Cu cat numarul de dinaintea lui M este mai mare cu atat placa video este mai buna, sau invers?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Prima cifra(gen la 620 sau 640, adica acel 6, sau la 710/720 etc e cifra 7, ala reprezinsta seria. Cifra mai mare=lansat mai recent. Dupa, ultimele 2 cifre, mai mari in general asigura o performanta mai ridicata.
Daca e sa le asezi pe cele de mai sus, ar veni cam asa: 710m

| Apocaliptic explică (pentru sltlp):

Bine, si care e mai bun, 640M sau 740M?

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru Apocaliptic):

740m deoarece e mai noua.