| larylarysa a întrebat:

Am pe lângă modem și un router Dlink-D2C0.Funcționa foarte bine wireless-ul până ce sora mea a încercat să schimbe pe site-ul lor parola. Nu știu la ce anume setări a umblat încât atunci când încerc să fac conectarea la internet pe telefon îmi apare că am semnal de Wi-Fi doar ca nu merge internetul. Știe cineva cum trebuie sa arate setările pe site-ul lor http://192.168.0.1 sau http://dlinkrouter. local.

Răspuns Câştigător
| Gunoi a răspuns:

Setările doar tu le vezi!
Poţi încerca să ţii calculatorul stins 5-10 minute dacă problema persistă resetază conexiunea şi instaleaz-o din nou

| larylarysa explică (pentru Gunoi):

Ma gandeam ca ma poate ajuta cineva care are acelasi router..nu stiu cum sa resetez conexiuneasad

| Gunoi a răspuns (pentru larylarysa):

Hey elimină conexiunea din telefon de la salvate şi reintrodu parola dacă îţi permite şi se conectează înseamnă că parola nu e shimbată.
Astfel urmează procedura de a stinge calculatorul cu tot cu router (preferabil din priză dacă e cu buton ar fi mai simplu) şi reintrodu după 2 minute, mai încearcă o dată dacă aceste metode nu te ajută o să facem prin teamviewer şi am să te ajut să resetezi conexiunea ok?

| larylarysa explică (pentru Gunoi):

Nu merge...mă poți ajuta prin cealaltă variantă?

| Gunoi a răspuns (pentru larylarysa):

ţi-am dat mesaj

5 răspunsuri:
| larylarysa explică:

Nu mergesad