| DracuIa a întrebat:

Am primit azi o notificare de la system cum ca "Google pare sa fie malware" pe telefon, am Huawei smart pro cu android, nu am facut nimic nu nimiodata nu am instalat nimic, de la ce sa fie?
poate doar un fake warning?

6 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Un scam

| literallythesamebruh a răspuns:

Verifică site-urile pe care ai intrat și oprește pop-up-urile și notificările de la acestea. Găsești asta la setările browser-ului. Clar e fake. Multe site-uri redirecționează aiurea spre link-uri cu astfel de mesaje.

Răspuns utilizator avertizat
| literallythesamebruh a răspuns (pentru DracuIa):

M-am interesat și din ce am înțeles, Google a introdus o funcție legată de SMS-uri sau habar nu am, ce este identificată drept malware de antivirusul integrat al Huawei. Am găsit sute de utilizatori ce se plâng de chestia asta. Pentru moment, cred că nu ar trebui să iei chestia asta în serios. Poate se rezolvă.

| lena25 a răspuns:

Am pățit același lucru de 10 min. dar din câte am mai citit pare sa nu fie ceva grav sau important, aștept sa se posteze alte articole pe tema asta.

Răspuns utilizator avertizat