| buburuzaucigasa a întrebat:

Am primit cadou o camera foto http://www.emag.ro/......Intrebarea mea este :dupa ce formatez acumulatorii (de 3 ori 12 h)cat o sa trebuiasca sa ii tin la incarcat? Pe incarcator sunt 2 leduri rosii care stau aprinse mereu cand e la incarcat si nu or sa se stinga cand sunt pline (asa mi-a zis cineva).

Multumesc!

4 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Nu mai face prostia sa formatezi acumulatorii aia, ca-ti bati joc de ei.

Acumulatorii aia vechi de demult de formatau, fiindca aveau in memorie numarul de reincarcari, si prin formatare se stergea memoria.

Edit, si ca o paranteza, am cumparat un telefon (din magazin) in iulie 2009, il am si acum, si dupa un an jumate, tine bateria la fel... cam 3 zile cu o folosire medie.
Vrei sa stii de cate ori am formatat bateria?
NICIODATA!

| Mirco a răspuns:

Pai sunt doua variante ori se sting ledurile ori se fac verzi, eu asa am la camera mea si la mine se sting ledurile cand e incarcat acumulatorul

| Mirco a răspuns:

Pai sunt doua variante cand se incark acumulatorul 1 se sting ledurile si 2 se fac verzi ledurile

| PumpkinPie a răspuns:

Salut!
http://www.emag.ro/......-pVMA580E6 - este link-ul corect!
Ești sigură că ledurile roșii nu își schimbă culoarea când bateriile sunt încărcate? Eu țin bateriile cam două ore (numai după ce sunt descărcate de tot), până când îmi arată că sunt gata.
Numai bine!
Pumpkin Pie