| MrFunky2 a întrebat:

Am primit de Crăciun un elicopter cu telecomanda Spirit. M-am jucat cu el 10 Min, iar apoi,daca dau pe on elicopterul nu se mai aprinde, dar telecomanda da.Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| LinxCont a răspuns:

Probabil s-a descarcat acumulatorul elicopterului si trebuie pus la incarcat. In general elicopterele au un acumulator care se incarca si se termina destul de repede, cam in 10 min. (trebuie multa energie ca sa se poata ridica elicopterul in aer, de asta se descarca repede acumulatorul din elicopter)
Probabil exista si un manual de utilizare unde scrie cat timp si cum se incarca acumulatorul.

| Stell99 a răspuns:

Sa il pui la incarcat....Mare e gradina ta doamne

| kanechy a răspuns:

Simplu, il pui la incarcat, nu are energie free, iar daca nu stii cum, este simplu, telecomanda are un cablu, il conectezi in fundu elicopterului si il pui pe modul incarcare, atunci se produce miracolul de craciun!laughing

| MrFunky2 explică (pentru kanechy):

Nu are nimic telecomanda, nu am primit cablu.

| kanechy a răspuns (pentru MrFunky2):

Este imposibil! Este si model nou! Pana si alea din 2002 aveau, uita te mai bine, trebuie sa iasa din el, este foarte subtire si scurt este conectat la telecomanda nu ai cum sa il decuplezi, are o mufa si aia tu o conectezi la elicopter

| kanechy a răspuns (pentru MrFunky2):

Cablul de obicei are un locas al lui in telecomanda un fel de buzunarel sau ceva, uita te mai atent

| SamuraiJacklalala a răspuns:

Ai bagat elicopterul la incarcat?