| Skarr a întrebat:

Am primit de la cineva un Nikon d300s pentru ca nu stia sa il foloseasca.
Si acum realizez de ce. E foarte greu de umblat cu ea si nu am reusit sa fac decat 2 poze si nu stiu nici cum le vad.
Daca poate cineva sa ma ajute sa inteleg cum functioneaza sau daca gasiti ceva ghid.
E destul de veche si nu am gasit prea multe chestii.

Eu am un Fujifilm x-t200 mirrorless.
Credeti ca e mai buna decat Nikon d300s?
Nikon a fost mai scumpa la vremea ei si e mai profesional asa dar acum ma gandesc ca nu e acelasi nivel ca Fujifilm x-t200 pentru ca e mai noua

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sune-i MERCI, e un aparat ce a făcut istorie acum vreo 12 ani. Ai un buton "menu", ia joacă-te nițel cu el

https://fstudio.vtexassets.com/......41-800-800

| dannyel86 a răspuns:

Manualul in limba romana. Iti arata tot ce trebuie sa stii despre dispozitiv.
https://manuall.ro/nikon-d300s-camera-digitala/

| Nelucojoc a răspuns:

Ai 2 chestii de facut: sa intelegi setarile si meniul raportat la preferintele tale (daca ai asa ceva) si sa ii inveti lentila, adica ce parametrii are, si ce si cum o pui la lucru. Spor!