| colo2432543t645y a întrebat:

Am primit o resursa de la un server de fivem. dupa care un prieten mi.a cerut rcon password si a intrat in baza de date si a inceput sa le strice pe acolo. si acum fondatorii ma ameninta ca intra peste mine ca nu stiu ce (EU NU AM INTRAT IN BAZA DE DATE SI NU AM INJURAT PE NIMENI, IN MOMENTUL ASTA NICI UN FISER DE LA RESURSA ASTA NU IL MAI AM)... CE POT FACE, SA SCAP DE EI?!

3 răspunsuri:
| MihneaCalin a răspuns:

Declari la politie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probleme existentiale de adolescenti.laughing
de ce i-ai dat parola? oricum se vede pe ip cine a intrat si ce a facut, asa ca de ce iti faci griji?

| CarcotasulVesel a răspuns:

NUUUU, TU AI INTRAT IN BAZA DE DATE SI TU AI STRICAT ACOLO
ai dat parola unui imbecil, este responsabilitatea ta si numai a ta, nu e cu absolut NIMIC diferit daca ai fi facut tu cu mana ta, chiar cu absolut nimic

cat despre ca vin peste tine, de unde iti stiu adresa? daca ti-ai dat adresa pe internet, numele real samd, atunci iar e vina ta, iar daca, crezi cu adevarat ca or sa vina peste tine, singura solutie e politia, cu toate ca nu or sa stea in fata usii sa te pazeasca, nu fac asta acolo unde trebuie si cand SIGUR o sa vina cineva sa bata sau mai rau, nici chiar daca exista ordin de restrictie (exemplu in rrrominica sunt nenumarate cazuri de femei batute de soti, in care mai sunt implicati si copii)

insa macar dupa ce vin aia peste tine, politia o sa ia atitudine (adica o sa fii razbunat) big grin