| Jony123 a întrebat:

Am primit un HDD Samsung de la un prieten, el este un HDD de laptop, merge sa il pun si la unitate. Problema este ca eu nu stiu cum sa il conectez la sursa finca nu mai am alt cablu de alimentare (si nici ATA, la cablu ATA imi cumpar unu nou). Eu ca sa il conectez am scos cablurile de la DVD-RW si nu prea miar conveni sa il scot. Deci cum as putea sa il conectez la sursa fara sa scot alimentarea de pe DVD-RW? Alimentarea la acest HDD e exact ca la HDDurile normale de unitate.
DAu funda pentru solutia cea mai buna!

1 răspuns:
| Kattan a răspuns:

Foloseste un splitter de alimentare: http://i.clubafaceri.ro/......47_big.jpg