| ByZaR a întrebat:

Ciudat, cand conectez laptopul la sursa de alimentare nu-mi mai merge touchpad-ul, cand scot cablul de alimentare porneste ca prin minune, care ar putea fi problema?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Teoretic nu ar avea nici o treabă una cu alta. Nu are cum dacă era un scurt cum a zis un user mai sus aveai alte probleme nu numai touch pad-ul. Dar pe tastatură nu ai buton de oprit porniot touch pad-ul?

Cel mai bine știi ce faci, dai un reinstall la windows și te lămurești ce e de vină happy

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai o defectiune.Si eu am laptop.Dar nu am patit asa ceva.Merg cu mouse extern de 4 ani.Cu touchpad-ul dezactivat.Il atingeam mereu cand scriam pe tastatura.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi mufa ori din laptop, ori a alimentatorului să nu fie stricată, dacă este mufa din laptop, mergi cu el la reparat, dacă este mufa incărcătorului aceea este m ai ușor de schimbat, dar ai nevoie de una identică.

| ByZaR explică (pentru CristiDinBucuresti):

Semne de deterioare vizibile nu sunt.

| Azµre a răspuns:

Ce windows ai?
Vezi la power management, când e pus pe priză e dezactivat touch-pad-ul din setări altă explicație nu e.

| ByZaR explică (pentru Azµre):

Win 7 x64, am verificat, acolo asa optiune nu e, si nici nu a umblat nimeni.

| ByZaR explică (pentru Azµre):

Stiu de Fn + F9, ca asa e la mine, cred ca-i reinstalez windowsul sa lamuresc daca chestia tine de software sau de hardware. Mc baieti, daca va vin idei noi bagati aici happy, ma intorc cu medalia mai tarziu big grinwinking

| Azµre a răspuns (pentru ByZaR):

Vezi reinstalează windows-ul și vezi ce spune happy

| ByZaR explică (pentru Azµre):

Eh...uite ca s-a rezolvat de la sine...a stat deconectat vreo 30 minute, si cand l-am pornit, deja era bine happy ..thx

| Azµre a răspuns (pentru ByZaR):

Teoretic nu ar avea nici o treabă una cu alta. Nu are cum dacă era un scurt cum a zis un user mai sus aveai alte probleme nu numai touch pad-ul. Dar pe tastatură nu ai buton de oprit porniot touch pad-ul?

Cel mai bine știi ce faci, dai un reinstall la windows și te lămurești ce e de vină happy

| genTlemeNNN a răspuns:

Cred ca ai un scurtcircuit cand bagi sursa de alimentare si eu am tot laptop dar nu mi s-a intamplat