| Fetitsa123 a întrebat:

Am primit un telefon mobil(lg gd 510)care se incarca la soare. Dar de la cine l-am primit a uitat sa trimita incarcatorul (nu il poate aduce decat in vara, si nu pot cumpara un incarcator deoarece e scump). Lam pus la soare sa se inarce dar nu stiu de ce nu se incrca decat foarte putin (i-am pus palcuta solara). De ce nu se incarca (sta cate 2 ore la soare). E din cauza ca soarele nu e asa puternic?

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Telefonul nu se va putea incarca de la soare la fel ca de la incarcator. Pe prospectul astfel de telefoane spune ca o ora de stat la soare este echivalenta cu o convorbire de 5-10 min!
http://www.hit.ro/......are-solara

| XatomisX a răspuns:

Pai cat de mult poate fi un incatcatore maxim 25 lei

| Pitri001 a răspuns:

Poate

| John90 a răspuns:

Are si asta o importanta ce zici u cu soarele dar poate are nevoie de mai mult timp sa stea la soare pana se incarca...

| Roxaanaaa a răspuns:

Da soarele trebuie sa fie foarte puternic trebuie doar sa ai rabdarehappy