| BolonitZze a întrebat:

Am primit la aparatul meu de fotografiat un incarcator cu acumulatori cadou. Nu stiu de ce, dar bateriile nu se incarca bine. Dupa 10 fotografii se termina.Nu este vina aparatului pentru ca le-am pus si pe celalalt, dar la fel.
Acesta este incarcatorul:

http://www.emag.ro/......4g--pPBO4G

Din ce cauza se termina asa de repede?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ca sa rezolvi problema cumpara 2 acumulatori buni.

Bafta!

| JustCosmin a răspuns:

Pai tu ai vazut ce putere au acumulatorii? Ca sa se incarce acesti acumulatori la capacitate maxima, trebuie lasati la incarcat cam 18h-20h. Eu am niste acumulatori de 2800mAh si ii las la incarcat cam o zi intreaga. Daca folosesti mult blitz-ul de la camera, se consuma acumulatorii foarte repede.

| xToTheZx a răspuns:

Asa e la inceput, sa descarca repede.