| anonim_4396 a întrebat:

Am pus firul de net si cand il pun nu merge, l-am ridicat putin mai sus si apasat si mergea, ce pot face sa mearga? Inainte mergea, se auzea cand bagam firul de net acu nu se mai aude nimic si nu mai merge.

5 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Înseamnă că e o problemă ori de la mufele cablului ori de la port. Încearcă cu alt cablu, dacă nu merge atunci este portul de vină, probabil că unele componente din interior sunt deteriorate.

| Catalinlupu23 a răspuns (pentru mastadont):

Merge cand il tin in sus, imi trebuie un support la port pentru cablu sa sustina cablu.

| Catalinlupu23 a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Daca stii de unde pot sa iau acel support sa tina cablu imi daca mesaj aici.

| mastadont a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Merge dar pentru cât timp? Sfatul meu e să încerci cu alt cablu. Dacă merge înseamnă că acesta e de vină, dacă nu trebuie schimbat portul. Dacă e de vină cablul atunci iei altul și gata.

| Catalinlupu23 a răspuns (pentru mastadont):

Nu merge cu alt fir am incercat, numai gand ridic in sus firu si tin apasat merge.Imi trebuie ceva sa sustina acolo cablu drept.