| andreeacojoc3445 a întrebat:

Am resetat din fabrica un Allview si acum nu mai prinde semnal. Care ar putea fi cauzale si cum pot rezolva?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce semnal nu-ti prinde? Telefon, wi-fi, bluetooth?
Opreste-l de tot (din buton), scoate-i bateria, iar dupa 2-3 minute pune bateria la loc.
La pornire va cauta semnalul retelei cartelei SIM si vei avea semnal la telefon dupa gasirea retelei.
Este posibil sa nu-ti porneasca traficul de date, trebuie sa-l pornesti din setari.
Wi-fi si bluetooth trebuie sa le re-conectezi din nou, dupa ce sunt pornite (tot din setari).