| pinkflower a întrebat:

Am scapat aparatul de fotografiat in apa dar nu a intrat cu totul in apa. Era inchis si cand s-a udat, obiecivul s-a deschis. L-am uscat, am scos repede bateriile si cardul si am inlocuit bateriile, dar..nimic!sad Nu merge. Ce sa fac sa mearga?

3 răspunsuri:
| Georg13 a răspuns:

Tine-l in fasole sau orez 2-3 zile. Vorbesc serios, ele absorb toata apa happy

| Trivium a răspuns:

Salut ma trebuia sa scoti bateria si sa desface cati poti tu din aparat cat se poate desface din el il puneai la uscat eu am patit asa cu smartphonul maeu la pus in orez si l-am tinut acolo 3 zile tota asa nu vroia sa se deschida deci pune-l in orez sau niste pliculete de gel daca ai... Funda?big grin

| xxXBuGhYXxx a răspuns:

Icearca sa-l usuci nu un feon 3-5 min si sa-l las invelit in servetele sau un alt material absorbant... daca tot nu merge du-l la un service