| anonim_4396 a întrebat:

Am scapat si eu in apa un nokia 5130 …a stat in apa vreo 2 ore…l-am scos l-am pus la uscat …a 2 a zii l-am deschis si mergea cu o mica exceptie…nu imi mai citea cardu …dupa vreo saptamana.s-a inchis si nu mai merge…se deschide doar pana imi arata "nokia" si atat apoi se inteapa …oare ce are? mai merge facut?

3 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

S-a oxidat placa de baza du-l la un service pentru o curatare

| anotherchild a răspuns:

Asta mi s-a intamplat si mie. Am scapat un Samsung in apa. A mers apoi vreo 2 zile si a IIIa zi s-a inchis. L-am dus la reparat si a zis ca ma rezolva cu 40-50 de lei. Apoi m-au sunat ca nu mai am ce face cu el - decat daca dau 160 de lei - sa ii schimbe placa de baza si inca ceva.

| ClickSiCastigi a răspuns:

Asta am patit si eu cu un Nokia... dar s-a udat mult mai putin...am varsat ceva pe el. Intr-un final au ruginit niste piese in interior si nu s-a mai putut face nimic! Sper sa ai mai mult noroc!