| The Epic Fail Guy a întrebat:

Am scapat telefonul in apa! Ce pot sa fac?
Am citit pe acest blog ca pot sa-l las peste noapte in orez:

http://somnulescu.com/blog/telefoanele-si-orezul/

Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca nu l-ai pornit mai poti face ceva! Dar daca ai incercat sa-l pornesti nu mai poti face nimic din el! Deci dupa ce l-ai scapat in apa trebuie mai intai sa-i scoti bateria din el si apoi sa-l desfaci cat de mult poti tu. Poti scoate apa din el cu feonul de uscat parul. Il usuci cate 5 min la intervale de 30 de min si apoi il lasi in orez 24 de ore si inainte de asamblare il mai incalzesti o data cu feonul si apoi il asamblezi! Boabele de orez retin umezeala! Bafta!

| The Epic Fail Guy explică:

M. S.
1) Virgula se pune dupa cuvant, apoi spatiu, nu invers.
2) Se zice "aceeasi situatie", nu "aceiasi".

Multumesc

Stefan
| Stefan a răspuns:

E foarte greu sa-l mai aduci la viata daca ai scapat telefonul in apa. Si eu am trecut prin aceiasi situatie, m-am straduit sa-l fac functionabil dar nu a mai raspuns la comenzi, mi-am cumparat un alt telefon.

| Patrisia14 a răspuns:

NU il lasa' degeaba cumpara altul...