| mariusraduica a întrebat:

Am schimbat displayul la tableta, si se vede imaginea decalata fata de touch. In partea dreapta apare o banda neagra pe ecran, si cand apas pe touch trebuie sa apas la o distanta de punctul ales, trebuie sa tastez decalat.

3 răspunsuri:
| SeReNoo a răspuns:

Cred ca cine ti-a spus display-ul nu ti l a pus bine.
la unele tablete stiu ca exista o "aplicatie" din setari pentru touch in care iti apar niste pucte pe ecran iar u trebuie sa le atingi. in felul asta se calibreaza touch-ul.
Cel mai bine vorbesti cu acea persoana care ti-a schimbat display-ul sa aflii si parerea lui.
Bafta!

| Dangerfull a răspuns:

Display-ul sper ca nu ti l-ai pus tu singur, este recomandat sa te duci la un specialist in acest domeniu.

| mariusraduica explică:

Cel care mi l-a pus se ocupa cu asa ceva