| ZambetulNebuniei a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor!
Vreau sa transfer niste fisiere de pe laptop-ul meu pe al tatei, dar nu prea am idee cum. Am intelesc ca mi-ar trebui un cablu de retea (pe care l-am cumparat deja), dar nu am idee ce sa fac. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://videotutorial.ro/......ial-video/

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un stick de memorie este mai usor. Cu cablul este mai complicat. Daca nu ai nici stick scrie-le pe un CD (eventual reinscriptibil).

| ZambetulNebuniei explică (pentru Salontanul):

Am stick, dar dureaza mult (2 sitck-uri de cate 8 gb din care 1-2 gb sunt deja ocupati)

| ZambetulNebuniei explică (pentru Salontanul):

Multumesc!

| DoarImpreuna a răspuns:

Daca nu stii sa faci o reţea între calculatoarele voastre atunci poţi apela la metoda asta: http://videotutorial.ro/......ial-video/

| ZambetulNebuniei explică (pentru DoarImpreuna):

Asta tot incerc de ceva vreme si nu imi prea merge. Se "vad" intre ele, dau send, dar nu imi apare sa accept pe celalalt laptop (si mai dupa ce dau send nu se mai "vad" intre ele, ca si cum ar disparea din retea...).
Imi cer scuze, pentru exprimare, dar sunt putin "pe langa".

| shannygelu a răspuns:

Poti incerca sa transferi fisiere prin teamviewer sau cu ajutorul unu hard extern sau un stick usb

| ZambetulNebuniei explică (pentru shannygelu):

Hard-ul extern e deja plin. Timeviewer nu am incercat, dar as cam avea de transferat vreo 60 gb.

| NakaTaka a răspuns:

Laptopul detine Bluetooth. Folosestel!

| ZambetulNebuniei explică (pentru NakaTaka):

M-am gandit si la asta, dar din cate am inteles ar merge cam greu si nu stiu din ce motiv, eu nu il pot accesa pe al meu.

| Popa_Ion_1995 a răspuns:

Uita-te ce semn are cabllul si il vezi apoi uitate la laptop si cauta semnul apoi uitate la tatal tau si baga

| ZambetulNebuniei explică (pentru Popa_Ion_1995):

Multumesc, deja am reusit! big grin