| CaliforniaLove a întrebat:

Am si eu o camera foto, i-am bagat bateria la incarcat, a licarit ledul de 5-6 ori(asa face cand se incarca) si imediat ledul sta in continuu aprins(ca si cum ar fi bateria incarcata)dar bateria nu se incarca. Ce pot sa fac ca sa mearga, efectiv nu se incarca.Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| medex3 a răspuns:

A mea se incarca de fiecare data.Eu o uit prin priza. Din cate stiu de la a mea trebuie sa o lasi pana beculetele se sting.Atunci iti dai seama ca este incarcata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca este acumulator si nu baterie. Posibil sa fie foarte vechi, cu multe cicluri incarcare - descarcare facute, deci terminat.
Altii! cititi si respectati cum se face incarcarea lor, in caz contrar ii distrugeti.