| Dominicc a întrebat:

De cateva zile am ceva probleme cu acumultoru de la laptop.
Mi s-a aprins ledul rosu ce indica bateria cand e incarcata si descarcata. Cu toate ca e incarcata full, el licare. Cand scot acumulatoru se opreste sau cand scot mufa incarcatorului.

Cu un program monitor imi indica Wear level 56% si cu toate astea tine incarcata aprox 1 ora.

Ce am observat azi e ca atunci cand l-am bagat la incarcat imi aparea culoarea vrde cum ca se incarca apoi cand a ajuns la 91 % a inceput sa licare. Cand am scot incarcatorul. am vazut la charge level 110%
Sa se supraincalzeasca cumva bateria?
A mai patit cineva ceva de genul? momentan nu imi permit una noua ca e cam scumpa.

Am mai scos-o din laptop cateva zile.
Il am de 1 an si ceva.

5 răspunsuri:
| Alex1234123 a răspuns:

Incearca cu un alt incarcator, eventual alta baterie, daca face tot asa reinstaleaza-ti windowsul/linuxul sau ce sistem de operare ai tu

| Dominicc explică (pentru Alex1234123):

Nu am unde sa incerc cu altul. Posibil sa fie si de la windows, l-am reinstalat recent 7-le. Insa tot asta l-am avut si pana acum.

| vicelook a răspuns:

Si eu am patit asa ceva... Tot ce trebuie sa faci este sa : -schimb incarcatorul
-sa schimbi un din cele 2 parti ale incarcatorului.
funda?

| Dominicc explică (pentru vicelook):

Nu imi permit sa il schimb. Care cele 2 parti?
Oricum, e original al lui, nu vad de ce ar fi de la incarcator.

| vicelook a răspuns (pentru Dominicc):

Pai ia un incarcator la fel si combinale sa vezi care din ele e stricat... Funda?