| Rogger14 a întrebat:

Am si eu o intrebare: As vrea sa am un gps pe telefon dar vreau ca sa il descarc de pe net-ul de la calculator si apoi sa il pun pe telefon adica fara net pe telefon. Cum as putea sa il descarc, de unde, si care ar fi cel mai bun gps?

Răspuns Câştigător
| v4zone a răspuns:

Salut!
Nu inteleg intrebarea ta prea bine asa ca iti voi lua mai multe cazuri in partewinking.
1. Ce telefon ai?
2. Unu un telefon nu poate avea GPS printr-un program din 2 motive :
a) Nu se poate deoarece telefonul trebuie sa fie incorporat cu GPS din fabrica.
b) Fara net, mai rar!
Un SmartPhone are GPS incorporat, si poate functiona pe GOOGLE MAPS cu internet sau printr-o aplicatie din maket-ul incorporat telefonului ( Android; Apple Software; Symbian ) care tot trebuie Downloadata de pe telefonul Respectiv.
Daca ai SmartPhone va fi usor! Ce n-ai inteles putem lamuri. Contacteaza-ma printr-un mesaj pe TPU ori pe adresa de e-mail x3. v4zone@gmail.com!

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

1. Ai nevoie de un telefon cu GPS (telefoanele cu A-GPS nu sunt incluse)
2.In functie de telefon iti poti alege si GPS-ul, iphone are gps nativ, pe symbian si android poti instala IGO