| oDadusiCuPostoc a întrebat:

As vrea sa schimb placa video si nu stiu daca e compatibila. Eu am un nVidia Gt630si as vrea sa iau un Sapphire Radeon Rx 550 Pulse (cautati pe Emag) si nu stiu daca e compatibila cu placa de baza. Voi ce ziceti?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SLexuS a răspuns:

Daca ai specifica si placa ta de baza, dar daca ai doar un port de pci express 2.0 ( deoarece sigur ai ca nVIDIA gt630 are interfata pci express 2.0 ) pe placa ta de baza, radeon rx 550 pulse nu o sa iti mearga.

| Edi12679 a răspuns:

Ce placa de baza ai?