| cristian_2087 a întrebat:

Am si eu o intrebare:La ce se refera fraza din oferta la internet "Trafic lunar de 0, 5 Gb"? Am aceasta oferta de la ClickNet si nu sunt multumit. Ce benefici in plus are oferta cu 2 GB?

Răspuns Câştigător
| MarkTremonti a răspuns:

"Traficul suplimentar, peste cel inclus in serviciu (0, 5 GB) nu este tarifat. Romtelecom îşi rezervă dreptul de a limita la 128 Kbps vitezele de download şi upload, în situatia în care clientul depăşeşte în mod repetat, cu mai mult de 50% traficul aferent fiecărui abonament."
Dupa spusele lor daca depasesti traficul acela de 500mb ( descarci peste limita aceasta recomandata in repetate randuri) iti va scadea viteza pana la 128 kb/s (viteza maxima in acel moment - depinde si de semnal).
In cazul celui de 2Gb se repeta aceeasi situatie numai ca aici treficul recomandat este de 2Gb.