| Razvan_7138 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un laptop si din cate stiu exista laptopuri cu wireless care au modem si te poti conecta doar la o anumita distanta ai voie cu el. Un prieten mi-a zis ca exista wireless infinit care doar apesi pe un buton si se activeaza wirelessul e adevart

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, si laptopul meu are modem wireless incorporat si conexiunea la internet este printr-un router.
Nu este adevarat cu wireless infinit, distanta de la care te poti conecta depinde de puterea router-ului si din cate stiu nu exista nici macar routere care sa acopere intreg pamantul, d-apoi la infinit. Numai bine!

2 răspunsuri:
| lory_7016 a răspuns:

Dell inspiron 6400 este cel mai bun

| Tanasescu a răspuns:

Poate. Dar există modelul de laptop Toshiba care doar mişti de un buton şi se activează. Desigur că trebuie să te loghiezi.