| Stavros a întrebat:

Am si eu o mica problema.

Am un telefon Lg ku990i si am intrat pe youtube sa vad niste videoclipuri. Problema e ca nu pot... mi se incarca cam 5 sec. si imi zice "Conectarea a esuat. Iesire... "

Ce trebuie sa fac sa mearga? I don't want to see

4 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Si eu am avut telefon din ala.Nu cred ca pe telefon merge youtube straight face

| ρυƒυℓєтє a răspuns:

Am avut si eu. si odata mi-o mers sa ma uit pe youtube, am mai incercat si altadata si aceeasi problema pe care o ai si tu

| Catabtr23 a răspuns:

Pentru cei care au setarile facute bine la streaming.Intrati in meniu, setarile telefonului, conectare, setari streaming si verificati daca este ca in paranteza( nr port UDP 1024 - 65535, fara proxy si ip, cont de retea Orange Internet, nu Orange World), problema este ca in modul HDSPA nu merge streamingul pe Youtube. Trebuie setat de la Setarile retelei / Modul retelei/ GSM900/1800 in loc de Automat si atunci sigur merge. Conexiunea la internet va fi edge in loc de HDSPA, dar merge youtube (google maps de ex. v-a incarca mult mai incet). Atentie pentru cei care nu au trafic de internet inclus in abonament, din cate stiu streamingul nu are legatura cu optiunea Orange wap unlimited, iar taxarea se face undeva la 1 euro/Mb.

| Stavros explică:

Nu e logic...atunci pentru ce a mai bagat aplicatia? laughing