| danny15 a întrebat:

Am si eu o placa video ddr2 512 mb si ma intreb daca la placa de baza se potrivesc rami ddr2.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

1.La placa video nu conteaza daca e ddr1, ddr2, ddr3 etc. conteaza doar sa aiba slot placa de baza pentru ea, adica daca ai placa de baza cu slot agp pentru placa video nu poti pune o placa video pe pci express valabil si invers.

2. Daca ne spui ce model e placa ta de baza iti putem spune daca poti pune ram ddr2

3 răspunsuri:
| Adryan657 a răspuns:

Nu are nici o treaba placa video ddr2 cu ram-ul ddr2
la placa video exista slot de genul AGP sau PCl, acum sa stii ce slot ai la placa de baza si la placa video
la ram este ddr ddr2 ddr3
ceea ce zici tu este tipul memoriei placii video
funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

RAM-ii care vrei sa-i adaugi tu vin la memoria calculatorului, nu a placii video.
Intereseaza-te de modelul placii de baza (daca nu il sti, foloseste un program gen Everest), o cauti pe net (sau revii cu o intrebare) si vezi acolo ce tip de RAM suporta.

Daca mergi pe varianta EVEREST, acesta o sa-ti spuna el, direct, tipul de memorie. Bafta!

| danny15 explică:

Placa de baza fujistu Siemens d1567