| Trickkk a întrebat:

Am si eu o problema, acum 2 zile mi-am cumparat un laptop hp pavillion g6-1125sq si am bagat windows 7 pe el; deocamdata nu am router de wireless dar pana imi cumpar vreau sa imi bag cablul de la calculator in el.Am bagat cablul dar nu merge internetul, am inteles ca trebuie sa bag niste drivere lan sau nu stiu ce chestii, sau sa creez conectiunea... imi apare acolo doar wireless, nici nu am unde sa bag ip-urile. Ce trebuie sa fac ca sa mearga?(am internet de la ilink daca conteaza)

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Descarca de aici driverele necesare http://h10025.www1.hp.com/......reCategory Succes!

4 răspunsuri:
| Daneiulian a răspuns:

Man pai incearca windows xp ca ii cel mai folosibil pentru incepatori daca nu sti sa faci netu nu mai umbla la drivere lan ca poate nu mai merge sa il instalezi de loc...incearca windows xp iti recomand ii cel mai bun windows din lume este compatibil cu orice... funda?

| laurentiu80 a răspuns (pentru Daneiulian):

Windows 7 este cel mai folosit, iar producatorii de hardware nu mai ofera suport pentru windows xp. deoarece e vechi, najpa, si iesit din schema.

| Trickkk explică (pentru Daneiulian):

Nici nu imi merge alt windows pe laptop, doar 7

| Daneiulian a răspuns (pentru Trickkk):

Pai atunci trebuie sa instalezi driver audio iar casa mearga si netu...