| FrozEenSoul a întrebat:

Am si eu o problema. am achizitionat si eu acest telefon (Xperia Z "C6603") in urma prelungirii unui abonament la Vodafone. chiar cu 6 luni inainte(Deoarece, zic ei ca sunt client fidel. ma rog )

Am si eu 2 probleme cu telefonul :
1. Cand folosesc telefonul (sau mai bine zis cand apas putin mai tare pe ecran), apar niste "valuri" pe display... dar doar in 2 locuri (coltul stanga jos si in partea stanga spre centru)
2. Camera, cand inregistrez cu ea diverse texturi, parca zici ca "sare"
Vreau sa stiu ce e de facut. Il pot trimite in service, trebuie sa platesc ceva (desi mi se pare o magarie, deoarece telefonul nu a fost lovit si este intact! Nu am varsat nici lichide pe el, etc)

Am si 2 clipuri video, dar nu le pot posta aici sad sper sa ma poata lamuri si pe mine cineva cu intrebarile acelea big grin

Ce pot face in cazul acesta? Multumesc!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Il duci in service si gata. Nu iti mai bate capul. Ai avut ghinion, astea rar au probleme.

| AssassinCreedMadasucaru a răspuns:

Cel mai bine este sa consulti un specialist

| Dorutzzu a răspuns:

Îl poți duce la reparat pentru că dacă tocmai ce l-ai achiziționat ar trebui să ai un certificat de garanție valabil timp de 12luni de când l-ai luat.