| Winners10 a întrebat:

Am si eu o problema...am un telefon si cand sunt acasa internet prind de la router-ul wirles si merge, totul e ok, dar cand plec de acasa nu ma mai pot conecta de la router, ce pot face in cazul asta, cum ma pot conecta la internet( nu de la router pentru ca nu se poate, alta metoda)?

Multumesc anticipat!

Funda big grin

6 răspunsuri:
| zoltan119 a răspuns:

Dupa o anumita distantta de la router pierzi complet semnalul si nu mai poti accesa internetul numai prin internet mobil sau router public sau in cafenea

| PaiuAlexandru a răspuns:

Salut incearca sa accesezi o retea wiffi sau prin mega dar cel mai bine te duci intr-o cafenea sau un bar unde ai internet prin retea wirles gratuit.
Sper ca te-am ajutat.

| Istrate_Valentin_1985 a răspuns:

Routerul de la apartamentul tau acopera un spatiu limitat. Daca iesi din el nu se mai conecteaza

| kenzo0502 a răspuns:

Router'ul wireless are si el zona pe care o acopera. Odata ce te indepartezi de el spre sfarsitul zonei semnalul va fi tot mai slab pana va disparea. Odata ce s'au intamplat acestea poti ori sa cauti alt loc cu semnal wireless ori sa folosesti datele mobile de pe cartela(daca ai abonament/cartela cu date mobile incluse)

| Skyislimit a răspuns:

Wireless-ul la router este foarte light de obicei, cam in toate cazurile.Eu ti-as recomanda o cartela indygen. Sau orice alta cartela...nu prea conteaza ca e Orange, Vodafone sau cosmote.Doar trebuie sa ai optiunea cu internet. Acum internetul la telefon poate fi de mai multe feluri (din nou nu conteaza ce cartela ai doar sa ai optiunea cu internet activata) atunci cand pui o optiune cu net trebuie sa te uiti la cati MB are optiunea.Cincizeci, 75, 100, 200, 300 si asa mai departe. La incarcarea unei pagini (ex. YouTube) ia cativa KB (mb= 1.000 kb). Deci cam asta e. Sper ca te-am ajutat in legatura cu aceasta problema. See ya!

| Andreeaaa555 a răspuns:

Te duci undeva unde e wifi sau daca ai mega si nu ai conectata extraoptiunea cu net.u depinde ce extraoptiune te interesezi pe net la cat trebuie sa dai mesaj ca sa activezi netul