| Neymar2 a întrebat:

Am si eu o problema cu pc. Astazi pe la ora 14:00 si-a dat restart. A mers totu perfect pana pe la 16:30 iar si-a dat restart. Intra pe destop si isi da restart... L-am lasat 5 minute si acu merge bine...

P. S : Pc e nou noutz, are 2 luni.

Oare dk isi da restart?

5 răspunsuri:
| Gabriel892 a răspuns:

Verifica temperatura procesorului in bios la pc health status, core temp daca este peste 55-60C asta este motivul

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Fa o scanare cu antivirusu' ca 99% ai un trojan mare cat casa.pentru ca asa se manifesta un trojan restarteaza/inchide pc creaza foldere noi si asa mai departe

| PufarinaXD a răspuns:

J eu am aceeasi problema tot de azi. Cumva cineva ti-a dat un link pe facebook?
Ei bine daca da ala e un virus, j eu l-am luat iar acum se restarteaza din 5 in 5 minute
. Apropo, pc meu are 3 luni laughing.

Răspuns utilizator avertizat
| oAntiidot a răspuns:

Isi da restart din cauza memoriei...Este supra-incarcata. Daca vrei sa nu ti se mai reseteze calculatorul elibereaza dextop-ul.Baga fisierele si aproape tot ce e acolo(in afara de:My Documents,My Computer,Internet, Yahoo! Messenger, Dex si jocurile tale in caz ca ai)Baga fisierele in My Documents sau in MY Computer si nu o ti se mai reseteze.E din cauza asta sau din cauza ca ai luat virusi.Am avut si eu aceeasi problema la PC dar a rezolvat-o fratele meu. Sper ca ti-am fost de ajutor. FUNDA?