| RrEe4 a întrebat:

Am şi eu o problemă cu pc-ul. Când vreau sa il pornesc nu mi se aprinde monitorul, tastatura şi mausul. Un prieten mi-a zis să curăţ piesele de praf. Le-am curăţat, a mers şi după o lună a apărut aceeaşi problemă. Ce trebuie să fac?

Răspuns Câştigător
| AlabalaAnonim a răspuns:

Erm deci probabil ii bagat in placa video acum (firul de la monitor > pc), ti-as recomanda sa il scoti din placa video si sa cuati inca o mufa de aceea (trebuie sa mai fie 1) si sa bagi acolo monitorul :p

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui vechimea monitorului, tastaturii si mouse-ului, s-ar putea ca functionarea defectuoasa sa fie din cauza ca sunt vechi. Verifica daca fac bine contactul la pc si alimentarea cu energie a monitorului, s-ar putea ca si aceasta sa fie cauza. Daca tot nu merg atunci ai doua optiuni, fie le duci la un service, fie cumperi altele. Succes si numai bine!

| TupacAlive a răspuns:

Mai curata-le odata big grin