| Twistter001 a întrebat:

Am si eu o problema cu pc-ul si nu prea ma pricep. De la un timp a inceput sa mi se restarteze in continuu. Cate o data dintr-o ora in alta...cate o data din 2 in 2 min. Cand mi se restarteaza mi se face un ecran albastru cu scris alb in el. [O sa va pun mai jos o poza].
Ce ar trebui sa fac sa nu se mai restarteze? va rog...un raspund cat mai rapid!

poza: http://img38.imageshack.us/img38/1059/p2006122053.jpg

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Ori vreo componenta e stricata, ori vreun driver nu functioneaza cum trebuie, ori windowsul e o bomba modifica si virusata luata de pe vreun torrent obscur.

Dezinstaleaza toate driverele din calculator, descarca altele de pe site-urile oficiale ale producatorilor(sa fie exact pentru componentele tale) si instaleaza-le. NU descarca programe care iti baga ele automat driverele si NU descarca drivere de pe alte site-uri in afara de cele ale producatorilor!

Daca si dupa asta face la fel ori windows-ul e stricat si trebuie sa-l reinstalezi(faci rost de unul original) ori o componenta e stricata si trebuie sa o schimbi.