| poilkjmnb a întrebat:

de ceva timp mi se restarteaza pc-ul si nu stiu dc.....deschid pc-ul si cate odata mergea alta data se restarteaza si imi apare ceva albastru cu un scris alb si apoi mi se inchide monitorul ( am windows7, 1G ram ) va rog ajutati-ma dau funda!

Răspuns Câştigător
| Ekcstsy a răspuns:

Din pacate eterna problema cu ecranul alabstru nu e o problema minora. Singura optiune e reinstalul de windows. daca ai win 7 se rezolva repede. si faza cu restartul e ori de la un virus sau de la temperatura mare de la procesor

6 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat.E de la placa video, s-a stricatstraight face.La mine se auzea si un sunet... daca il duci la reparat iti schimba placa video si ventilatorul ala din spatelaughing, adica mie asa mi-a spus.

| Petrica44 a răspuns:

Buna! Arunca o privire aici: http://www.videotutorial.ro/? p=5517
Oricum,bine nu este de loc.

| olivert1310 a răspuns:

Salut, asa patesc si eu. Eu am schimbat aproape tot la calculatorul meu (cu ceva mai performant) Singurele componente care au ramas neschimbate, sunt placa de baza, sursa si unitatile optice. Sursa ma indoiesc ca ea ar fi cauza, la fel si unitatile optice(cd-rw si dvd-rw) deci ar mai ramane placa de baza, cred si eu ca bine nu este deloc.

| poilkjmnb explică:

Credeti ca ar trebui sa il duc la un specialist sau e o problema minora?

| olivert1310 a răspuns (pentru poilkjmnb):

Asa ma gandeam si eu sa fac, sa-l duc la un specialist, insa tarifele sunt destul de mari, iar baietii nu or sa-ti spuna ce a avut, doar iti iau banii si iti spun ca nu o sa mai faca. Teama mea este ca o sa cedeze placa de baza. Cred ca cel mai bine il ducem la cineva care se pricepe, si i cerem sa ramanem langa el cand il repara. Unii schimba piesele prin el si multe altele, eu am aproape tot nou si de valoare in el si nu prea imi vine sa ma risc, altfel l-as fi dus de mult la un control laughing

| Zaharia_Eduard_1998 a răspuns:

Poate ti l-ai virusat bagai windows nou