| Samariteanul a întrebat:

Am si eu o problema cu photoshop.L-am luat de curand si nu prea stiu sa lucrez in el. Daca umblu la latimea si lungimea unei file albe(la inceput) si o fac mai mare de 2 sau 3 gb (nu mb) se raporteaza la local disk sau sa zic mai bine partitia C din pc ul meu si nu ma lasa pentru ca nu am destul memorie.Eu am doar 2 gb memorie pe ea pentru ca am un pc mai vechi.Am curatat partitia, n-am cum sa fac loc pentru mai mult spatiu.Intrebarea mea este,cum fac sa se raporteze la cealalta partitie pe care o am, mult mai mare?

1 răspuns:
| Nemessys a răspuns:

Pai nu tu decizi unde salvezi lucrarile? Muta-ti ps-ul in alta partie si apoi dupa ce lucrezi ceva dai,, save as" si iti alegi acolo un spatiu din D.
Alta modalitate ar fi sa mai transferi GB din D, in C. Adica sa iei din D, si sa bagi in C. cata memorie ai? Mi-e cam greu sa cred ca ocupi deja 1 TB.

https://www.youtube.com/watch?v=_HgjasKuOBw video-ul asta te ajuta sa vezi cam cum sta treaba cu memoria dintre partitii.