| Anon1m009 a întrebat:

Am o problema cu laptopul. Imi arata ca partitia C: este aproape plina dar eu nu am decat sistemul de operare in aceasta partitie. Am folosit si optiunea Disk Cleanup, l-am si defragmentat, dar degeaba. Am curatat si folderul "Temp" dar fara rezultate. Stie cineva cum sa rezolv problema?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Ai curățat temp-ul dar nu tmp(folderul ascuns din uer-ul tău), nu ai oprit automatic updates( inclusiv din services.msc) care devine inutil că actualizări de sistem nu sunt noi, dacă le-ai instalat pe cele ce erau de descărcat, nu ai șters conținutul folder-ului din software distribution/downloads unde se stochează actualizările descărcate. Încearcă să faci treaba asta, dacă tot ai partiționat greșit hard disc-ul, astea ar trebui să elibereze spațiu pe hdd, dar ia în calcul că în folderul tmp tot timpul vor apărea fișiere temporare, de fiecare dată când deschizi o aplicație, deci trebuie curățat constant.Un utilitar cum e Glary Utilities(gratis pentru uz personal) te-ar putea ajuta, că va face cu un singur click ceea ce faci tu manual, DAR TREBUIE setat cum trebuie sau vei avea probleme.Succes

1 răspuns:
| Kampion a răspuns:

Curata tot cu CCleaner, dezactiveaza update-urile, fa o scanare la pc, sterge windows.old si din temp. Va avea mai mult spatiu PC-ul.