| darksy36 a întrebat:

Am si eu o problema cu slotul de la ram. De curand mi-am luat o placuta de 2 gb DDR3 1333, insa am slotul ars. Exista vreo posibilitate sa repar acel slot? Si daca da, cam ca m-ar costa? Dau funda! (urgent)

4 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Depinde cred ca cam 20 de lei sau 25 de lei

| KodrutZ a răspuns:

Intreaba pe la firmele de profil care au si service, se poate schimba in principiu, nu ar trebui sa fie mai mult de cit a zis itsoft.

| suffarstar a răspuns:

Cum adica ai un slot ars? N-am auzit de asa ceva.Nu cumva nu ai pus ramii in dual chanel?

| darksy36 explică (pentru suffarstar):

Nu inteleg. Am doua sloturi. Intr-o zi mi-am cumparat o placuta de ram Kingmax de 2 gb. Am montat-o, dar cand aprindeam pc, isi dadea restart. Apoi cand ma uit la slot. se vedea o chestie mica neagra. Cand ma uit mai atent. vad ca e ars. Celalalt slot merge perfect, am pe el un TakeMs tot de 2 gb ddr3 1333. Si voiam. decat sa iau o singura placuta de 4 g sa o montez in slotul care merge. sa repar slotul momentan inutilizabil.