| datamax a întrebat:

Am si eu o problema cu sticku...sad cand e sa i dau format... nu merge zice la sfarsit the drive si write-protected.stie careva ceva? ma puteti ajuta si pe mine?

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Daca stick-ul nu are buton de deblocare, incearca cu click dreapta pe stick, proprietati si debifare read only.
Succes! happy

| NickoS a răspuns:

Vezi ca stick-ul are un switch (comutator), ca la disketa (o bucatica de plastic sau metal MICA care se misca) sau un buton(depinde ce fel de stick ai), misca de el.(Are o protectie pentru scriere de aceea scrie "write-protected").
Switch-ul respectiv e ca sa-i pui protectie la scris(sa nu se poata copia date pe el), sau sa opresti protectia(sa se poata copia pe el date)