| Acadian a întrebat:

Am si eu o problema cu un laptop marca Acer aspire 5517 am instalat vista pe el si acum vreau sa bag windows 7 dar cand ii dau restar apare imaginea acea cu Acer si apoi in coltul din stanga ar fi trebuit sa scrie ceva gen press any key to... dar acum apar multe scrisuri si imi dupa apare Windows recovery error, am intrat in bios si am schimbat dupa modul Ahci ca daca il lasam pe Ahci imi aparea bluescreen si dadea o eroare va rog mult daca ma puteti ajuta

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Din BIOS trebuie să fie pe IDE.Numai în cazul softării cu Linux merge pe ACHI.Linux suportă acest mod dar windowsul nu.Daă știi că ai setat bine totul din bios inclusiv dispozitivul de butare și mai mult știi că kitul de windows este bun ar trebui să funcționeze totul.Succes