| CuloriHD a întrebat:

Am si eu o problema...ieri am dezinstalat java, am inchis calculatorul.A doua zi am vrut sa instalez din nou java da nu mai merge imi zice ca este inca instalat.Am intrat la >startcontrol >panelprograms (si l'am gasit acolo in lista aia unde apare deskt, Programs and Features...da problema este ca dau click dreapta da nu imi apare sa il sterg decat o comanda imi apare sa ii fac copie) nici cu programe de dezinstalat nu merge(am folosit iobit uninsstaler) nu imi apare acolo/

Plzz dati-mi o soluti...am nevoie//
Dau funda + vot

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

1. Foloseste programul asta pentru dezinstalare (nu e gratis, dar il poti folosi 1 luna):
http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/Your-Uninstaller.shtml
(te duci pe fisierul java si incerci sa-l dezinstalezi - programul daca nu-l poate dezinstala iti da un mesaj prin care te intreaba daca "fortezi dezinstalarea" alegi "YES". Atunci va sterge programul complet. Restart.
2. Descarca programul asta gratis si fa o curatenie:
http://www.amltools.com/
(scan - termina - fixall
disck cleaner - start - termina - delete selected)
Restart si incerci din nou.